Jak vybrat správné pojištění nemovitosti?

Každý, kdo se rozhodne spojit své životní cesty s bydlením ve vlastní domácnosti, musí myslet především na její ochranu. Bezpečnostní rizika číhají doslova na každém kroku a zpravidla se hlásí o slovo v momentě, kdy to nejméně čekáte. Prevence v podobě pojištění tedy je naprostou nezbytností, ačkoli i v tomto směru můžete tvrdě narazit. Ne všechny produkty na trhu totiž kryjí ta opravdu podstatná rizika. V tomto článku vám poradíme, jak k výběru pojištění, které povede ke spokojenosti, přistoupit.

Jak vybrat správné pojištění nemovitosti?

Možné je pojistit hned několik typů nemovitostí

V zásadě je úplně jedno, jestli potřebujete pojistit rodinný dům, byt v osobním vlastnictví, dům v zástavbě, domácnost jako takovou nebo budovu s podnikatelskou činností. Ve všech případech by vám měl vyhovět jen jeden jediný produkt, který se nazývá pojištění nemovitosti. Jeho úkolem samozřejmě není zabránit katastrofám, ale pomoci klientů se hrazením vzniklých škod.

Všichni si jistě dokážete představit, že například události jako povodně, výbuch, přímý a nepřímý úder blesku, požár, zkrat na elektromotorech nebo odcizení stavebních součástí dokážou peněžence pořádně zatopit. Proto je při sjednávání pojištění potřeba myslet na všechna tato rizika. Ke zjištění možností a samotnému sjednání smlouvy není potřeba osobní návštěvy kamenné pobočky konkrétní pojišťovny.
 

Nemovitost si můžete pojistit online

V dnešní době, kdy internet významně prostoupil do našich životů, je možné prakticky každý úkon provést z pohodlí domácnosti. Pojistit nemovitost online do této skupiny činností samozřejmě patří. Říkáte si, jak se dá ale poznat, že je onen produkt skutečně vyhovující? Ke zjištění potřebných informací poslouží kalkulačka, která vám na základě pravdivých údajů poskytne nezávazný výpočet. Záleží pak jen na vás, jestli se pro uzavření smlouvy opravdu rozhodnete.

Přehled všech článků

Archiv článků

28. 01. 20 Jak vybrat správné pojištění nemovitosti?

09. 04. 18 Při stěhování bytu využívejte dobré reference

05. 03. 18 Kde v domácnosti vzniká prostor pro úsporu elektřiny

05. 02. 18 Virtuální kancelář a její výhody

Karlovy Vary jsou snad nejznámější lázeňské město v České republice. Město bylo založeno již v 14. století. Toto lázeňské město se již staletí těší velké oblibě a návštěvnosti nejen z ČR ale i ze zahraničí. Ve městě kromě lázeňství najdete historické a sakrální památky a množství aktivit k trávení volného času. Ubytování poblíž lázní i v centru města najdete na webu ubytování Karlovy Vary. Pokud patříte k milovníkům wellnessu, doporučujeme Vám udělat si výlet i do nedalekých Mariánských a Františkových Lázní. Vaše požadavky na ubytování v Mariánských Lázních či pobyt ve Františkových Lázních vyřešíte jednoduše online například prostřednictvím portálu www.megaubytko.cz. Přijďte zrelaxovat do Karlovarského kraje už tuto sezónu. Těšíme se na Vás.

Prodej bytů Praha - prohlédněte si dostupné byty v oblíbených lokalitách českého velkoměsta.

Developerské projetky, novostavby Praha od Faraon reality.

-->